Η ανακοίνωση
Η Εφορευτική Επιτροπή συνεδρίασε στις 7/07/16 μετά την εκλογοαπολογιστική συνέλευση στις 06/07/16. Αποφάσισε τη διεξαγωγή των αρχαιρεσιών του σωματείου για την ανάδειξη Διοικητικού Συμβουλίου και Αντιπροσώπων την Τετάρτη 13/07/16 ώρα 3-8μμ στο Εργατικό Κέντρο Ηρακλείου(2ος όροφος αίθουσα Περγαλίδη). Για την ψηφοφορία απαραίτητα είναι βιβλιάριο ασθενείας και αστυνομική ταυτότητα.
Επίσης παρέλαβε τις υποψηφιότητες. Στις αρχαιρεσίες θα κατέλθουν δυο συνδυασμοί :
1) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ με 7 υποψήφιους που πληρούν τις προϋποθέσεις
2) ΕΝΩΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ με 5 υποψήφιους που πληρούν τις προϋποθέσεις