Πιο συγκεκριμένα, την Πέμπτη 21 Απριλίου 2016 και ώρα 8:30 – 2:30 θα πραγματοποιηθεί η διανομή τροφίμων του Προγράμματος ΤΕΒΑ στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Φαιστού στις Μοίρες (πρώην Σούπερ Μάρκετ Ενώσεως).
Τα προϊόντα που θα δοθούν είναι τα κάτωθι: Πάνες, μωρομάντιλα, κρέμα, ρυζάλευρο, γάλα σκόνη, φασόλια, φακές, ζάχαρη, μακαρόνια, πελτές, γάλα εβαπορέ.
Οι δικαιούχοι θα πρέπει να φέρουν μαζί τους το ΑΜΚΑ τους ή το βιβλιάριο υγείας τους για την επιβεβαίωση του ΑΜΚΑ τους. Αν ο δικαιούχος δεν δύναται να προσέλθει αυτοπροσώπως στο σημείο διανομής, τα προϊόντα μπορούν να παραλαμβάνονται από τρίτο πρόσωπο που φέρει οπωσδήποτε εξουσιοδότηση με βεβαίωση γνησίου υπογραφής.
Πληροφορίες :
Βοήθεια στο Σπίτι Μοιρών: 28920 - 22905
Βοήθεια στο Σπίτι Ζαρού: 28940 - 31861
Βοήθεια στο Σπίτι Τυμπακίου: 28920 – 52816