Το Γενικό Νοσοκομείο Ρεθύμνου σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ρεθύμνου διοργανώνουν διημερίδα με θέμα : Τα επαγγέλματα υγείας.
Σκοπός της διημερίδας είναι να παρουσιαστούν τα επαγγέλματα, οι μεταπτυχιακές σπουδές στο χώρο της υγείας και η περαιτέρω επαγγελματική σταδιοδρομία. Επίσης θα παρουσιαστούν και τα προγράμματα που υλοποιήθηκαν κατά το σχολικό έτος 2016-2017 από το ΚΕΣΥΠ Ρεθύμνου.
Παρασκευή 5 και Σάββατο 6 Μαϊου αίθουσα Ξενία στο Πανεπιστήμιο Κρήτης