Απαραίτητη - όπως αναφέρει - διευκρίνηση σχετικά με την ανακοίνωση - απάντηση που εξέδωσε προ ημερών, δημοσιοποιεί η Διοίκηση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Μοιρών.
Όπως αναφέρει:
"Η ανακοίνωση - απάντηση που δόθηκε στον κ. Λ. Αυγενάκη από τον Σύλλογο Γονέων του Γυμνασίου Μοιρών ήταν ομόφωνη απόφαση του ΔΣ του Συλλόγου. Η λειτουργία του Συλλόγου στηρίζεται στις αρχές λειτουργίας των οργάνων συλλογικής έκφρασης των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών και δεν επιτρέπουμε καμιά ανάμειξη σε οποιονδήποτε δεν ανήκει σε αυτά".