Δεν ήταν τελικά μόνο τα ευρήματα της 10ης Ιανουαρίου που έχει "στην πλάτη" του ο 63χρονος που προ ημερών συνελήφθη για παράβαση της νομοθεσίας περί ναρκωτικών ουσιών. Αστυνομικοί του τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Ηρακλείου, αξιοποιώντας στοιχεία και συνεχίζοντας την έρευνα έβγαλαν ... λαβράκι!
Ερευνώντας χώρους γύρω από το σπίτι του 63χρονου εντόπισαν δύο αυτοσχέδιες συσκευασίες που περιείχαν ηρωίνη σε μορφή βράχου, συνολικού βάρους 210 γραμμαρίων.
Από τους αστυνομικούς σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος του 63χρονου για παραβάσεις της Νομοθεσίας περί ναρκωτικών ουσιών.
Η προανάκριση συνεχίζεται από το Τμήμα Δίωξης Ναρκωτικών Ηρακλείου.