Στο πλαίσιο της συμβολής του "Ασκληπιός Διάγνωσης" στις εκδηλώσεις του Οκτωβρίου ως το μήνα της πρόληψης και της ενημέρωσης για τον καρκίνο του μαστού και σε συνεργασία με το σύλλογο στήριξης ασθενών που πάσχουν από νεοπλασματική νόσο "Ευ ζω με τον καρκίνο" συμμετέχει ως χορηγός στο 2ο αγώνα δρόμου γυναικών στις 8 Οκτωβρίου του τρέχοντος έτους.
Επιπροσθέτως, προσφέρει 30 εξετάσεις μαστογραφίας σε γυναίκες του συλλόγου.
Γιατί η καλύτερη και πιο αποτελεσματική αντιμετώπιση του καρκίνου του μαστού είναι η έγκαιρη διάγνωση του.