“Συναγερμός” σήμανε στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Χανίων περίπου στις 11 το πρωί για πυρκαγιά στην εκκλησία του Αγίου Νικολάου στην περιοχή της Πάνω Σούδας.
Σύμφωνα τις πληροφορίες από την Πυροσβεστική Υπηρεσία, η πυρκαγιά προήλθε από το ηλεκτρικό μανουάλι το οποίο και καταστράφηκε ολοσχερώς ενώ δεν δημιουργήθηκε φλόγα.
Προανάκριση για τα αίτια της πυρκαγιάς διενεργεί το αρμόδιο τμήμα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας.