Με τραύματα στο δάχτυλο του δεξιού χεριού του μεταφέρθηκε προχθες βράδυ, ένας 15χρονος από το πλοίο «Φαιστός Παλλάς» στο λιμάνι του Ηρακλείου στο Βενιζέλειο νοσοκομείο
Συγκεκριμένα, ενημερώθηκε η Λιμενική Αρχή Ηρακλείου από τον Ύπαρχο του πλοίου για το εν λόγω περιστατικό τραυματισμού του 15χρονου που βρισκόταν στο Ηράκλειο στο πλαίσιο εκδρομής
Ο ανήλικος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο απ' όπου εξήλθε μετά την παροχή των πρώτων βοηθειών.
Προανάκριση διενεργείται από τη Λιμενική Αρχή.