Το Παράρτημα Λασιθίου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας σε συνεργασία με την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Λασιθίου, ξεκινά τη δεύτερη φάση του 78ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού στα μαθηματικά με την ονομασία «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ». Ο διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018 στο 1ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου.
Ώρα προσέλευσης διαγωνιζομένων στο εξεταστικό κέντρο: 8.30 π.μ.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι επιτυχόντες μαθητές του «ΘΑΛΗ» των Β’ και Γ’ Γυμνασίου, καθώς και των Α’,Β’ και Γ’ λυκείου, όπως αυτοί αναγράφονται αναλυτικά στον παρακάτω πίνακα.