Το Μουσικό Σχολείο Ηρακλείου ανακοινώνει ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία υποβολής των Αιτήσεων συμμετοχής στις εξετάσεις επιλογής για φοίτηση στην Α' Γυμνασίου, για το σχολικό έτος 2017-2018.
Οι υποψήφιοι μαθητές για την Α' Τάξη Γυμνασίου του Σχολείου, δεν είναι απαραίτητο να έχουν μουσικές γνώσεις, ούτε να παίζουν κάποιο μουσικό όργανο εκ των προτέρων.
Οι Αιτήσεις υποβάλλονται κατά προτίμηση ηλεκτρονικά από την ιστοσελίδα του Σχολείου www.mousiko.gr και υπογράφονται από τον γονέα-κηδεμόνα στο Σχολείο καθημερινά, από 08:00 ως 14:45, μέχρι τις 31 Μαΐου 2017.
Μετά το πέρας της 31ης Μαΐου 2017 ουδεμία Αίτηση γίνεται δεκτή.
Στοιχεία επικοινωνίας για περισσότερες πληροφορίες :
Μουσικό Σχολείο Ηρακλείου
Πρώην Αμερικανική Βάση Γουρνών
(έναντι Δημαρχείου Χερσονήσου)
Τ.Κ. 71500
Τηλ&Φαξ: 2810 761 696
Email: [email protected]
[email protected] (Δ/νση)
WebSite: www.mousiko.gr