Η Στοματολογική Εταιρία Κρήτης διοργανώνει την 24η Παγκρήτια Στοματολογική Σύνοδο από 19 έως 21 Μαΐου 2017 στο Πολιτιστικό Συνεδριακό Κέντρο Ηρακλείου. Προσκεκλημένοι ομιλητές είναι οι κύριοι:
Τζούτζας Ιωάννης (Καθηγητής Οδοντικής Χειρουργικής, ΕΚΠΑ),
Τζέρμπος Φώτης (Αναπληρωτής Καθηγητής ΣΓΠΧ, ΕΚΠΑ)
Γκιζάνη Σωτηρία (Επίκουρη καθηγήτρια Παιδοδοντιατρικής, ΕΚΠΑ)
Ματιάκης Απόστολος (Λέκτορας Στοματολογίας, Α.Π.Θ.)
Τζανακάκης Μάνος (Οδοντίατρος ειδικευμένος στην Προσθετική)
Συκαράς Χρήστος (Οδοντίατρος ειδικευμένος στην Ενδοδοντία)
Το πρόγραμμα της Συνόδου, το οποίο σας αποστέλλουμε (συνημμένο PDF), περιλαμβάνει: ΕΙΣΗΓΗΣΕΙΣ από τους προσκεκλημένους ομιλητές, ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ συναδέλφων οδοντιάτρων, ΟΛΙΓΟΜΕΛΕΣΣΕΜΙΝΑΡΟ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ με θέμα : Βασική Υποστήριξη της ζωής και Αυτόματη Εξωτερική Απινίδωση (BLS-ED) και ΕΚΘΕΣΗ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ.