Ομόφωνα υπέρ της συνέχισης της λειτουργίας των οκτώ γηπέδων τένις του "Ηράκλειο Ο.Α.Α" τάχθηκε το δημοτικό συμβούλιο Ηρακλείου, ενώ συγχρόνως συμφώνησε να προχωρήσουν οι εργασίες συντήρησης στα τείχη.
"Το Ηράκλειο έχει πολλά να δώσει ακόμη. Σε αυτό τον αγώνα ποτέ δεν ήμασταν μόνοι. Πάντα νιώθαμε ότι έχουμε κάποιον δίπλα μας", σχολίασε ο Πρόεδρος του Ηράκλειο ΟΑΑ, Μιχάλης Δελάκης.
Επίσης είπε ότι "το Ηράκλειο είναι ένα αμιγώς μη κερδοσκοπικό σωματείο" κι επισήμανε ότι "κοινό αίτημα όλων θα πρέπει να είναι ότι η στερέωση των τειχών θα προχωρήσει, αλλά το τένις δεν πρόκειται να κλείσει!"