«Η κοινωνία έχει εξελιχθεί και χρειάζεται μια διαφορετική προσέγγιση των ψηφοφόρων για τις εκλογές στις 21 του Μάη», είπε στο Θέμα Κρήτης 103.1 ο σύμβουλος στρατηγικής και επικοινωνίας, Στέλιος Ζωντός.
Τόνισε ότι η χρήση των μέσων κοινωνικής δικτύωσης τα τελευταία χρόνια κατά την προεκλογική περίοδο είναι αυξημένη, ενώ στη χώρα μας οι πολιτικοί αρχηγοί δεν χρησιμοποιούν σωστά την εφαρμογή Tik Tok , καθώς φοβούνται να τσαλακωθούν. Αναφορικά με τις δημοσκοπήσεις, ο κ. Ζωντός εξέφρασε την πεποίθηση ότι είναι κρίμα στην Ελλάδα ένα τόσο ισχυρό εργαλείο να απαξιώνεται για πολιτικούς σκοπούς.