"Ξεκινάει ένα ταξίδι που θα θέσει βάσεις για να έχουν τα παιδιά επιτυχία στη ζωή τους, με συμπαραστάτες τους παιδαγωγούς.", είπε ο έκπτωτος δήμαρχος Γόρτυνας σήμερα στο δημοτικό σχολείο της Μεγάλης Βρύσης.
Ο ίδιος ανέφερε πως το ταξίδι αυτό θα τους επηρεάσει για όλη τους τη ζωή ενώ τόνισε πως ο ρόλος των γονέων πρέπει να είναι συμπληρωματικός σε αυτή τη προσπάθεια.
Ευχήθηκε ακόμη καλή σχολική χρονιά και δήλωσε πως ο δήμος θα είναι δίπλα στο σχολείο όσο γίνεται καθώς θέλει οι νέοι να μείνουν σε αυτό τον τόπο και να έχουν καλές εμπειρίες.