Μέσω twitter έστειλε το δικό του μήνυμα, για τα 45 χρόνια από την ίδρυση του ΠΑΣΟΚ από τον πατέρα του Ανδρέα Παπανδρέου, Γιώργος.
Ο πρώην πρωθυπουργός έγραψε συγκεκριμένα στο twitter
«Τιμούμε τις αρχές και τις αξίες της 3ης του Σεπτέμβρη, αγωνιζόμαστε για τα ιδεολογικά περιεχόμενα και πολιτικά προτάγματα, για τις προοδευτικές απαντήσεις στις αιτίες της κρίσης, στις νέες προκλήσεις και τα διακυβεύματα του μέλλοντος. Ενότητα και δράση για την ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ.»
Τιμούμε τις αρχές και τις αξίες της 3ης του Σεπτέμβρη, αγωνιζόμαστε για τα ιδεολογικά περιεχόμενα και πολιτικά προτάγματα, για τις προοδευτικές απαντήσεις στις αιτίες της κρίσης, στις νέες προκλήσεις και τα διακυβεύματα του μέλλοντος. Ενότητα και δράση για την ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ.
— George A. Papandreou (@GPapandreou) September 3, 2019