Χαλαρά είναι τα πράγματα στις Αρχάνες, με τους κατοίκους να εξακολουθούν να πορεύονται, χωρίς να υπολογίζουν ότι σε λίγες μέρες θα φτάσει στην πλατεία ο πρίγκιπα Κάρολος. Ο δημοσιογράφος Μάριος Διονέλλης βρέθηκε σήμερα στην πλατεία των Αρχανών και ρώτησε θαμώνα καφενείου αν ... προετοιμάζεται για τη βασιλική επίσκεψη.
"Εμείς αλισβερίσια με βασιλικούς δεν έχουμε!" - έσπευσε να ... ξεκαθαρίσει ο κύριος! "Τους βασιλικούς τους έχουμε μόνο για πότισμα!" - πρόσθεσε χαριτολογώντας, προκαλώντας - εύλογα - το γέλιο!