Άλλη μια καλή παρέα για τον πρόεδρο του ΟΦΗ. Μετά τον αγώνα του ΟΦΗ με τον Απόλλωνα Σμύρνης, δυο γνωστοί Ηρακλειώτες, ο Τρύφων και ο Ιπποκράτης Μπελαδάκης έφυγαν από το γήπεδο με τον καλό τους φίλο , τον Μιχάλη Μπούση την σύζυγο του και τους συνεργάτες του και πήγαν στο εστιατόριο "Πεσκέσι"
Η βραδιά κύλησε διασκεδάζοντας με διάφορες αναμνήσεις από το Σικάγο και την Αμερική. Ιδιαίτερη χαρά πήραν όταν τους τηλεφώνησε ο κοινός τους φίλος , ο πρώην πρόεδρος της Παγκρητικής Γιάννης Μάνος. Δώσανε μάλιστα ραντεβού για την επόμενη φορά να περπατήσουν στα χνάρια των Κρητών της Αμερικής αφού όπως ειπώθηκε η οικογένεια Μπούση ήρθε στην Κρήτη για να μείνει, και είναι αποφασισμένη να το πράξει με τον καλύτερο τρόπο!