Μπορεί ο μαραθώνιος να μην ξεκίνησε ακόμη , αλλά ο Στ.Θεοδωράκης ανέβασε φωτογραφια με Μαυρωτά και Αμυρά, με πολλά μηνύματα: "Τερματίσαμε! Τώρα ξεκινάει ο μαραθώνιος των εκλογών. Θα ναι μια ωραία μέρα" έγραψε προφανώς αναφερόμενος στις εκλογές της κεντροαριστεράς.
Τερματίσαμε! Τώρα ξεκινάει ο μαραθώνιος των εκλογών. Θα ναι μια ωραία μέρα ✌️#KaiToraStavros #AthensMarathon #AMA2017 pic.twitter.com/j0g23RFjPW
— Stavros Theodorakis (@St_Theodorakis) November 12, 2017