Δεν αντέχουν άλλο οι ελεύθεροι επαγγελματίες μηχανικοί του Ηρακλείου! Αυτό το μήνυμα έστειλε ο πρόεδρος του συλλόγου κ.Κώστας Ξυλούρης και τα μέλη της διοίκησης στον δήμαρχο Βασίλη Λαμπρινό και τον αντιδήμαρχο Πολεοδομίας Γιάννη Ρασούλη με τους οποίους συζήτησαν τα προβλήματα του κλάδου.
Οι μηχανικοί είναι στα...κάγκελα και έθεσαν όλα τα ανοιχτά ζητήματα, ένα εκ των οποίων είναι και η...πρόσβαση στην Πολεοδομία. Δεν έγινε τυχαία αυτή η κουβέντα. Ορισμένοι υπαλληλοι ξεχνούν ότι είναι εκεί για να υπηρετούν τους πολίτες, μέσω δεν των μηχανικών γίνεται αυτή η εξυπηρέτηση! Άρα είναι οι καλύτεροι πελάτες τους, άρα...δεν βλέπεις, όπως ορισμένοι, ως αντίπαλο τον μηχανικό!
Αλλά φαίνεται πως το μονοπώλιο κι εκεί κανει ζημιά!