Ο μεγάλος Βαμβακούλας έλεγε κάποτε να φτιάξει μια...τριμελή επιτροπή από...5-6 άτομα και μας φαινόταν αδύνατον! Και να που το κατάφερε ο υπουργός Παιδείας κ.Γαβρόγλου! Δημιούργησε την τριμελή επιτροπή από...πέντε άτομα!
Στην αρχή λέω...τρολιά είναι δεν μπορεί! Αλλά μετά το ψάξαμε και...κατακαϋμένη χώρα είναι αλήθεια. Έχει και 5μελή με...8 άτομα. Στην πραγματικότητα βέβαια είναι..λανθασμένη έκφραση αφού κάθε μέλος έχει διαφορετική...ιδιότητα ανάλογα εκείνον που κρίνεται. Και είναι στο ΦΕΚ, το επίσημο της κυβέρνησης. Δείτε εδώ!