Οι φωτογραφίες που ανάρτησε η πρόεδρος της ΜΑΕΔΗΜ Εύη Αποστολάκη είναι χαρακτηριστικές όπως και το κείμενο που συνοδεύει την ανάρτηση.
Χαρακτηριστικά η κυρία Αποστολάκη αναφέρει:
“Αγία Πελαγία, Λυγαριά, Μονοναύτης σήμερα.Τα πολλά μποφόρ δημιουργούν πάντα αναστάτωση....Μικρότερη στη Λυγαριά κ το Μονοναύτη ,μεγαλύτερη στην Αγ.Πελαγία. Χάρη στην ετοιμότητα κ τη συνέπεια του προσωπικού της ΜΑΕΔΗΜ δεν έχουμε απώλειες εξοπλισμού. Βαλάντη, Μάνο, Χριστίνα, Σταύρο,Γιωργία, Άννα, Γιάννη, Γιώργο, Θανάση, Νίκο σας ευχαριστώ”.