Αυτός είναι πολιτικός πολιτισμός. Σήμερα η γαλάζια παράταξη του Τεχνικού Επιμελητηρίου,η ΔΚΜ , έκοβε την πίτα της για το 2018. Ένας σύμβουλος, ο Τέλης Μπενίσης πήγε τελευταίος στο τραπέζι και στο κομμάτι του ήταν το φλουρί!
Μικρή λεπτομέρεια: Ο κ.Μπενίσης ηταν υποψήφιος με την ΑΜΑΚ στο παρελθόν ... Για λίγο επικράτησε αμηχανία ,ο ένας κοιτούσε το άλλο και τότε ο κ.Μπενίσης είπε: να με βάλετε και υποψήφιο!
Σοβαρά ή χαριτολογώντας θα φανεί. Πάντως η ΔΚΜ έπραξε όπως έπρεπε. Το φλουρί πήγε εκεί που ήθελε η θεά τύχη.