Για ακόμη μία χρονιά, το παζάρι της Κίτρινης Αποστολής συγκέντρωσε πολύ κόσμο στον Καράβολα. Η εθελοντική ομάδα, που στηρίζει τις οικονομικά αδύναμες οικογένειες της πόλης του Ηρακλείου, συγκέντρωσε με τη βοήθεια πολιτών ρούχα, παπούτσια, παιχνίδια, και άλλα πράγματα που με την οικονομική κατάσταση που επικρατεί, είναι δύσκολο να αγοραστούν.
Όπως έγραψε στα social media ο Δημήτρης Αποστολάκης:
"Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το 9ο δωρεάν παζάρι της Κίτρινης Αποστολής στο Καράβολα!!
Πάρα πολλοί άνθρωποι προμηθεύτηκαν ρούχα παπούτσια και παιχνίδια για τις οικογένειες τους!!! Η συμμετοχή ήταν πολύ μεγάλη και με την βοήθεια και την καθοδήγηση των εθελοντών που από τις 09:00 το πρωί ξεκίνησαν για να στήσουν τα πράγματα στο χώρο, κύλησε αρμονικά !!!!!"
Και του χρόνου!!