Είχαν καιρό να ανεβάσουν παράσταση οι αρχιτέκτονες του Ηρακλείου. Αυτή τη φορά επέλεξαν Αριστοφάνη και...τρία κείμενά του τα οποία σπάνε κόκαλα! Ο Αριστοφάνης σε μεγάλα και σταθερά κέφια, ο Γιάννης Πετράκης- αυτό το μεγάλο ταλέντο- σε εξαιρετική διάθεση και η σχεδόν σταθερή ομάδα του συλλόγου αριχτεκτόνων δίνουν μια εξαιρετική περφόρμανς στο σανίδι!
Η χθεσινή πρεμιέρα στον Θεατρικό Σταθμό "Αριστοφάνους (εκδοχή 3 σε 1) το γένος θηλυκόν" ενθουσίασε το κοινό που περίμενε πως και πως πάλι μια δουλειά των Αρχιτεκτόνων οι οποίοι αυτή τη φορά έπιασαν τον παλμό της κοινωνίας μας: πολιτική και σεξ! Θα μου πείτε αυτά τα έχει πει ο Αριστοφάνης πριν 2500 χρόνια!
Αλλά όπως θα σημείωνε και ο Γιώργος Ανδρεαδάκης στην παράσταση: Δεν είναι ο Αριστοφάνης πάντα επίκαιρος, εμείς είμαστε μ@λ@κες 2500 χρόνια τώρα"!
ΥΓ: να τη δείτε την παράσταση, αλλά μην πάρετε παιδιά μαζί σας. Δεν...σας σηκώνει το κλίμα και ο Αριστοφάνης!