Πόσο βαθύ ύπνο έχουμε άραγε; Και πως μας ξυπνάνε ορισμένες εκδηλώσεις που...έτυχε να οργανώσουν κολοσσοί; Να επιλέγουν τη Σητεία και την ανατολική Κρήτη η "Πόρσε" για την παγκόσμια παρουσίαση του νέου μοντέλου και η Νεστλέ για ένα...δείπνο στη μονή Τοπλούμας λέει κάτι; Μπορεί να σημάνει κάτι ότι επιλέγουν την "ξεχασμένη" ανατολική Κρήτη που δεν έχει καμία σοβαρή υποδομή, αλλά βλέπουν κάτι;
Ναι, είναι ένας ευλογημένος τόπος, αλλά εμείς δεν το ξέρουμε. Το γνωρίζουν οι άλλοι!