Μετά τη νεαρή μητέρα, που είχε αποκαλέσει «γκόμενο» τον πρωθυπουργό, κατά την επίσκεψή του στην Κυψέλη τον Νοέμβριο του 2018, βρήκε και ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης, Αλέξης Τσίπρας, τη δική του... super fan, όταν εμφανίστηκε στους χώρους της Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης.
Συγκεκριμένα, μια νεαρή θαυμάστρια, κατάφερε να ξεφύγει από τον ανθρώπινο κλοιό που είχε στηθεί γύρω από τον Τσίπρα κι αφού τον πλησίασε, για να βγάλουν μια selfie (που τελικά έγινε... βίντεο), του εξέφρασε την αγάπη της, λέγοντας: «Κύριε Τσίπρα, τι κάνετε; Θα τρελαθώ. Σας αγαπώ!».