Με αφορμή την ονομαστική εορτή του Αρχιεπισκόπου Κρήτης κκ Ειρηναίου ο Περιφερειάρχης Σταύρος Αρναουτάκης μετέβη το βράδυ της Παρασκευής στην Αρχιεπισκοπή όπου ευχήθηκε εγκάρδια στον εορτάζοντα ιεράρχη υγεία και χρόνια πολλα.
Ο Αρχιεπίσκοπος από την πλευρα του ευχαρίστησε θερμά τον κ Αρναουτάκη για την επίσκεψη και τις ευχές του. Παραλληλα με τον Περιφερείαρχη ο Αρχιεπίσκοπος δέχτηκε τις ευχές κλήρου και πολιτών.
Να σημειωθεί ότι στην πλατεία του Αγίου Μηνά, παρουσία του Αρχιεπισκόπου και πλήθους κόσμου πραγματοποιήθηκε συναυλία απο την Βυζαντινή χορωδία “Αγ Μηνας “ της ενορίας Επισκοπής Πεδιάδας και την χορωδία της ενορίας Χουδετσίου.