Στην Ψέριμο βρέθηκε το τελευταίο σαββατοκύριακο του Αυγούστου ο πρώην πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής.
Ο Κώστας Καρμανλής που βρίσκεται στην Κω για διακοπές, έφτασε στο γραφικό νησί μαζί με την οικογένεια του, συνοδευόμενος από τον πρώην Υπουργό και βουλευτή Δωδεκανήσου Γιάννη Βαληνάκη.
Ο Κώστας Καραμανλής και η συντροφιά του απόλαυσαν τη θάλασσα και φυσικά δε παρέλειψαν να δοκιμάσουν παραδοσιακούς θαλασσινούς μεζέδες αλλά και κατσικάκι κοκκινιστό.
Έφαγαν και φρουτάκι αλλά και φανουρόπιτα λόγω της εορτής του Αγίου Φανουρίου.
Ο Κώστας Καραμανλής έβγαλε και φωτογραφίες με τους ιδιοκτήτες της ταβέρνας.