Να εστιάσει σε ... αυτά που πρέπει, δηλαδή στα προβλήματα του τόπου και την επίλυσή τους, επιλέγει ο δήμαρχος Μαλεβιζίου, που με σχόλιο στο προσωπικό του προφίλ στο Facebook απαντά στην ανακοίνωση που εξέδωσε η παράταξη της μείζονος αντιπολίτευσης «Νέοι Δρόμοι», σχετικά με την εκλογή Προεδρείου στο Δημοτικό Συμβούλιο Μαλεβιζίου.
Όπως σημειώνει ο Δήμαρχος, Μενέλαος Μποκέας:
«Αντιλαμβανόμαστε ότι ο κ. Κύρκος χρησιμοποιεί την πόλωση ως εργαλείο συσπείρωσής της παράταξής του.
Αυτές οι συμπεριφορές κρίθηκαν κατά την προεκλογική περίοδο.
Για μας ο μόνος αντίπαλος είναι τα προβλήματα του τόπου μας. Ελπίζουμε ότι θα τα αντιμετωπίσουμε όλοι μαζί»