Η φωτογραφία δείχνει τους επισήμους, στον Δήμο Παιανίας....στο κέντρο βρίσκεται ο Δήμαρχος και δίπλα βρίσκονται οι «αρχές». Ο τοπικός βουλευτής- ο Βασίλης Οικονόμου της Νέας Δημοκρατίας- ο διοικητής της Αστυνομίας της περιοχής, ο Μητροπολίτης και άλλοι. Όλοι στέκονται όρθιοι, πάνω στην άσφαλτο και παρακολουθούν.
Ο Δήμαρχος όμως, βρίσκεται ένα σκαλί παραπάνω από τους άλλους. Και αυτό γιατί φρόντισε να στήσει ένα ειδικό βάθρο, μόνο για τον εαυτό του! Η αποθέωση της ματαιοδοξίας;;;