Πραγματικά η δουλειά της "Ηλιαχτίδας" είναι πρωτοποριακή και γι αυτό το λόγο πιθανώς έχει...ενοχλήσει κάποιους. Αλλά φαίνεται πως η νέα διοίκηση που προέκυψε μετά τη γενική συνέλευση και τις εκλογές- συνεχίζει να προσφέρει και να κάνει σημαντική δουλειά βοηθώντας παιδιά και γονείς που βρίσκονται στη δυσάρεστη θέση να αντιμετωπίζουν νεοπλασίες. Πρόεδρος και πάλι εξελέγη η κ.Μαρία Ευστρατίου, αντιπρόεδρος ο Θεοφάνης Κανάκης, γραμματέας η κ.Κωστούλα Τρουλλινού, ταμίας η Δημοκρατία Τζιράκη, και μέλη οι κ.Κυριακή Γιαννεδάκη κ.Μαρία Επιτροπάκη, Ελευθερία Συλαμιανάκη- Φραγκιαδάκη, Μαρία Τσικανδυλάκη, Γωγώ Φραγκιουδάκη- Λουκά.
Το επίσης σπουδαίο; Ότι τα 4 από τα 9 μέλη της νέας διοίκησης είναι γονείς παιδιών που έχουν αντιμετωπίσει νεοπλασία.