Το λέει ο λαός μας, το ξέρουν και στο ΠΑΣΟΚ. Κακό χωριό τα λίγα σπίτια, αλλά...εδώ παράγινε! Σας έχω ενημερώσει για τα όσα έχουν συμβεί με τη Νομαρχιακή και τη συγκρότησή της, την οργάνωση Ηρακλείου , τις ενστάσεις και τις εντάσεις τους! Το κλίμα είναι κακό και γίνεται...χειρότερο μαθαίνω καθώς έχουν αρχίσει το...ψάξιμο , μόνο ντέτεκτιβς δεν έχουν βάλει και για θέματα αστεία, όπως είναι τα εργασιακά του ενός και του άλλου.
"Μου θυμίζει την εποχή που τα στελέχη του ΠΑΣΟΚ έστελναν το..ΣΔΟΕ σε άλλα στελέχη του ΠΑΣΟΚ κι έγραφαν ανώνυμες επιστολές"! έλεγε χθες ένας της Νομαρχιακής.
-Κι ακόμη δεν έχετε δει τίποτα, συμπλήρωσε ο άλλος.