Μια μεγάλη διάκριση για την Κρητικοπούλα που διαπρέπει στο εξωτερικό!
Ο λόγος για την Χάρις Γιρβαλάκη, με καταγωγή από τα Πηγαϊδακια του Δήμου Φαιστού, που αναλαμβάνει Διευθύντρια στο Ευρωπαϊκό Κέντρο Ασθενών με Καρκίνο (European Cancer Patient Coalition - ECPC), από τον ερχόμενο μήνα.
Η Χάρις Γιρβαλάκη είναι απόφοιτη του Χημικού Τμήματος του Πανεπιστημίου Κρήτης με Διδακτορικό στο Τμήμα Ιατρικής, ενώ πριν φύγει για Βρυξέλλες ζούσε στο Ηράκλειο, και συγκεκριμένα στην περιοχή του Γαζίου.
![anakoinosi](/sites/default/files/inline-images/anakoinosi-charis.jpg)
Διαβάστε περισσότερες ειδήσεις από την Κρήτη και το Ηράκλειο