Ημέρα της Γυναίκας σήμερα και η παράταξη της Λιάνας Σταρίδας, της μοναδικής επισήμως μέχρι σήμερα, γυναίκας που διεκδικεί το Δημαρχιακό θώκο στο Ηράκλειο, οργάνωσε το βράδυ της Πέμπτης εκδήλωση για την κακοποίηση της γυναίκας με τίτλο: «Γυναίκες του ανέμου, της βροχής, του κουρνιαχτού».
Την ώρα που η κ. Σταρίδα βρισκόταν στο βήμα, είδε να την πλησιάζει ένας άλλος υποψήφιος Δήμαρχος.
Ο Γιώργος Σισαμάκης πρόσφερε στην "αντίπαλό" του ένα λουλούδι κι ένα...φιλί - στο πλαίσιο του πολιτικού πολιτισμού - προκειμένου, όπως επεσήμανε, όχι μόνο να τιμήσει τη "γυναίκα" που ήταν πρωταγωνιστής της εκδήλωσης αλλά και για να υπογραμμίσει ότι η κοινωνία έχει ανάγκη τη γυναίκα ενεργή στα κοινά και με πρωταγωνιστικό ρόλο!