Πολύωρη και αρκετά ενδιαφέρουσα η συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ηρακλείου και λίγο μετά τις 11.00 το βράδυ οι Σύμβουλοι άρχισαν να αποχωρούν.
Στο αίθριο της Λότζια ωστόσο τους περίμενε μια έκπληξη, καθώς ζευγάρια τουριστών είχαν μετατρέψει το χώρο σε μια μεγάλη...πίστα και είχαν στήσει το χορό.
Δεν γνωρίζουμε αν κάποιοι από τους δημοτικούς εκπροσώπους "έριξαν" τις στροφές τους, σίγουρα πάντως "αποφορτίστηκαν" από την ένταση της συνεδρίασης που προηγήθηκε.