Στο πλευρό του δημάρχου Θεσσαλονίκης Γιάννη Μπουτάρη στέκεται ο πρόεδρος του Ποταμιού, σχολιάζοντας την επίθεση που δέχθηκε ο πρώτος.
Η ανάρτηση του Σταύρου Θεοδωράκη στο Twitter έχει ως εξής:
Πάντα θα υπάρχουν 5-6 τραμπούκοι έτοιμοι να επιτεθούν σε όσους δεν γουστάρουν. Το πρόβλημα είναι όλοι αυτοί που διαδίδουν ψευτιές και καλλιεργούν μίσος. Και αυτοί δεν φοράνε κουκούλες, αλλά κουστούμια. Μαζί σου Γιάννη και όπως λέει ο Αγγελάκας "σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ".