Πάει σχεδόν ένας μήνας που έφυγε από τη ζωή ένας αγαπημένος δάσκαλος, ένας σπουδαίος γυμναστής, ο Χρήστος Γκιουζέλης. Αλλά κανένας δεν τον ξεχνάει. Οι δικοί του, οι μαθητές του, οι συνάδελφοί του...Και σήμερα το πρωί περρίσεψε η συγκίνηση στο Σχολείο του, στο 15ο δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου όταν η διευθύντρια κ.Σταματοπούλου ζήτησε από όλους να κρατήσουν ενός λεπτού σιγή για τον Χρήστο...Ακολούθησε σιωπή και ένα παρατεταμένο συγκινητικό χειροκρότημα...