Με μία φωτογραφία από την "εμείς κι εμείς" εκδήλωση με την Υπουργό Τουρισμού, Έλενα Κουντουρά σε σύγκριση με τη χθεσινή εκδήλωση του ΚΙΝ.ΑΛ., ο Γιώργος Καμίνης "χτύπησε" στο Facebook, δηλώνοντας "είμαστε και πάλι εδώ, δυνατοί".
Ο Γιώργος Καμίνης που είδε την αίθουσα στο Ξενοδοχείο «Αστόρια», να γεμίζει, έκανε λόγο στην ανάρτησή του για "Κρητικό γίγαντα" που "ξυπνά, συσπειρώνεται και στέλνει μήνυμα".