Δεν μπορεί να κρύψει τη χαρά του ο Στέλιος Μπικάκης, ο οποίος προσφάτως έγινε για πρώτη φορά παππούς. Ο γιος του Ανδρέας και η σύζυγός του Μαριαλένα απέκτησαν στις 23 Μαΐου ένα υγιέστατο κοριτσάκι, κάνοντας τον παππού Στέλιο πανευτυχή.
Ο Κρητικός καλλιτέχνης μοιράστηκε το χαρούμενο για την οικογένειά του γεγονός με τους διαδικτυακούς του φίλους στο Facebook, με τον δικό του ιδιαίτερο τρόπο, δηλαδή με μία μαντινάδα:
"Καινούργιο ανθό επέταξε
του ρόδου μου ο κλώνος,
και τση γενιάς μου τ' άρωμα
δεν θα το σβήσει χρόνος"