Ελάχιστοι ήταν εκείνοι που το πρωί της Κυριακής περπατούσαν στους δρόμους της πόλης. Λίγοι, όπως φαίνεται μέχρι τώρα, ήταν και εκείνοι που ξύπνησαν νωρίς για να προσέλθουν στις κάλπες.
Ησυχία (...πριν την μπόρα, άραγε;) επικρατούσε και στα εκλογικά κέντρα των δύο διεκδικητών για τον Δήμο Ηρακλείου, αυτό της παράταξης "Ηράκλειο 3.75" του Γιάννη Κουράκη και της "Δύναμης Πολιτών" του Βασίλη Λαμπρινού.
Η μέρα άλλωστε είναι μεγάλη και η νύχτα το ίδιο!