Με λόγια του γνωστού Αργεντίνου συγγραφέα και ψυχοθεραπευτή Χόρχε Μπουκάι επέλεξε ο πρώην Δήμαρχος Οροπεδίου Λασιθίου, Γιώργος Μηλιαράς, να ευχαριστήσει δημόσια τον Πολιτιστικό Σύλλογο Ψυχρού, που τον τίμησε το βράδυ της Παρασκευής "για την προσφορά του στον τόπο, σαν Δήμαρχος επί 12 χρόνια" .
"Αν εσύ / εσείς δεν υπάρχεις/τε
καταδικάζομαι να βλέπω τη χειρότερη εικόνα μου να αντανακλάται αιώνια
στον ίδιο , ακριβώς ίδιο ανόητο καθρέφτη (της ζωής μου)"
Αυτά τα λόγια "δανείστηκε" ο κ. Μηλιαράς, για το ευχαριστώ του: