Το βιβλίο του Χρήστου Σαρτζετάκη «Επιτελών το καθήκον μου» παρουσιάστηκε στο κοινό των Χανίων το απόγευμα της Παρασκευής, σε ειδική εκδήλωση στην αίθουσα του ιδρύματος Βενιζέλου, στην Χαλέπα.
Ο κ. Σαρτζετάκης έφτασε στον χώρο του ιδρύματος λίγο πριν τις 6:30 το απόγευμα, συνοδευόμενος από την σύζυγό του Έφη Αργυρίου (Φρόσω) και την κόρη του Πετρούλα – Αναστασία (Πάτυ) η οποία είναι επίσης νομικός και μάλιστα διατέλεσε πρόεδρος της Επιτροπής Προμηθειών Υγείας (ΕΠΥ) του Υπουργείου Υγείας επί Κουρουμπλή.
Μάλιστα η κόρη του κ. Σαρτζετάκη έλαμψε με την παρουσία της, προσελκύοντας τα φλας των φωτογράφων.