Βοά ο κόσμος με το σκάνδαλο των μπόνους στο ΙΚΑ Ηρακλείου. Όλοι έχουν αντιληφθεί το μέγεθος της διαφθοράς στο δημόσιο τομέα, ακόμη και κυβερνητικά στελέχη λένε ότι "δεν πάει άλλο η κατάσταση"- εντάξει οι βουλευτές δεν ασχολούνται γιατί είναι και..πελάτες τους όλοι αυτοί.
Μου μετέφεραν όμως ότι ένα στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ- από αυτά που έχουν διοριστεί σε κρατικές θέσεις γιατί που αλλού θα τους έπαιρναν;- υβρίζει , όπως κάνει πάντοτε, γιατί λέει δεν κατάλαβε το θέμα! Ποιο στέλεχος είναι αυτό ρώτησα.
"Μα, η τάδε..." μου είπαν.
"Α,αυτή η κυρία! Τότε, εντάξει, δεν έχει καμία σημασία" όπως θα έλεγε και ο Παπανδρέου.