Απίστευτα μεγάλη συμμετοχή είχε η συνάντηση του Open Coffee Heraklion,στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας.
Η ανοιχτή πρόσκληση αφορούσε όλους αυτούς που δημιουργούν ή θέλουν να δημιουργήσουν, για εκείνους που θέλουν να ασχοληθούν με το επιχειρείν, να γνωρίσουν ανθρώπους μέσα από το χώρο αυτό, να ανταλλάξουν ιδέες ή να εξελίξουν τις ήδη υπάρχουσες.
Αρκετοί νέοι, αλλά κυρίως...ψαγμένοι αυτοί που συμμετείχαν έδωσαν άλλο τόνο στην συζήτηση που έγινε δικαιωνοντας και το μουσείο για την επιλογή που έκανε να φιλοξενήσει τέτοιες εκδηλώσεις.