Με έναν δηκτικό τρόπο σχολιάζει τα όσα συμβαίνουν στο δημοτικό συμβούλιο Ηρακλείου, ο πρόεδρος του Γρηγόρης Πασπάτης στο Facebook, δείχνοντας για μια ακόμη φορά την προτίμηση του στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης, για τη Δημόσια παρέμβαση του.
Στο σχολιασμό του κάνει λόγο για πολιτική ντροπή που θα πρέπει να αισθάνονται για όλους όσοι επέβαλαν τον Κλεισθένη στην Τοπική Αυτοδιοίκηση, αλλά και για κείνους που ξιφουλκούν κατά της κυβερνητικής πολιτικής στις συνεδριάσεις του δημοτικού συμβουλίου, την ίδια ώρα που ζητούν «ψίχουλα αγάπης» ή ψευτοεξουσίας στη δυτική Κρήτη!
Μάλλον εννοεί ο Γρηγόρης, εκείνους που βρέθηκαν στην πρεμιέρα της ταινίας για το Μητσοτάκη στα Χανιά και συμμετείχαν και στις ζυμώσεις για την εκλογή νέου προεδρείου στη διοίκηση της ΠΕΔ Κρήτης.
Δείτε την ανάρτηση του Γρήγορη Πασπάτη: