Έκοψαν χόρτα, αφαίρεσαν παράνομα διαφημιστικά πανό και αφίσες, καθάρισαν το νεκροταφείο, έβαψαν και καλλώπισαν κάτοικοι της Δ.Κ. Γαζίου, δίνοντας ... ένα χεράκι στην υπηρεσία καθαριότητας του δήμου Μαλεβιζίου.
Οι εργασίες έγιναν με την ... ελπίδα όλοι να σεβαστούν τον κόπο αλλά ... και την καλή - πια - εικόνα και να διατηρήσουν την καθαριότητα και την ευπρέπεια των χώρων, ενώ μάλιστα, προετοιμάζεται και δεντροφύτευση με την ομάδα και τις Ακαδημίες του Αλμυρού.