Μπάσκετ για φιλανθρωπικό σκοπό έπαιξε το Σάββατο στην Αθήνα ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
Ο αρχηγός της Νέας Δημοκρατίας έδωσε το παρών στον φιλανθρωπικό αγώνα στήριξης των παιδικών χωριών SOS που διοργάνωσε η ΟΝΝΕΔ παίζοντας και ο ίδιος μπάσκετ.
Η δράση της ΟΝΝΕΔ πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο μπάσκετ στα Σεπόλια το οποίο κοσμεί το εντυπωσιακό γκράφιτι του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Στην εκδήλωση συμμετείχαν πολλά στελέχη της ΟΝΝΕΔ, μεταξύ των οποίων ο πρόεδρος της οργάνωσης Κώστας Δέρβος.