Βιάστηκε ο Σπύρος Δανελλης και με μια δήλωση του, έσπευσε να ζητήσει να μην γίνει δεύτερος γύρος στις εκλογές της κεντροαριστεράς, καθώς προφανώς το 41% της κ. Γεννηματά είναι μια ανάσα από το 50%+ 1 ψήφο που απαιτεί η εκλογική διαδικασία !
Τόσο απλά ... τόσο δημοκρατικά !
Αν ήταν άραγε ο Σταύρος Θεοδωράκης στο ποσοστό που συγκέντρωσε ο Ανδρουλάκης θα έλεγε τα ίδια ο αγαπητός Σπύρος που φαίνεται πως χάνει σιγά σιγά τα αντανακλαστικά του με την κοινωνία ( αλλά και με ενα ισχυρό κομμάτι της πάλε ποτέ πολιτικής του βάσης τοπικά που είτε τον ακολουθούσε είτε αν μη τι άλλο άκουγε με ενδιαφέρον όσα έλεγε !
Πάντως και το ίδιο το ΠΟΤΑΜΙ τον άδειασε αφού ζήτησε μαζική προσέλευση στην κάλπη της Κυριακής, έτσι κι αλλιώς ο Δανέλλης εδώ και καιρό δεν δείχνει να έχει « χημεία» με τον πρόεδρο του κόμματος!