Μικρές παρεμβάσεις καθημερινότητας άλλαξαν την εικόνα στο Καβροχώρι του Δήμου Μαλεβιζίου.
Σύμφωνα με τον πρόεδρο της Δ.Κ. Γαζίου, Γιάννη Κοτσυφό, η αρχή έγινε με καθαρισμούς στην είσοδο τουοικισμού, ξεχορτίσματα, άσπρισμα-καθαρισμα στα δέντρα στην είσοδο και τις πλατείες.
Απομακρύνθηκαν οι σπασμένες πινακίδες, έγινε γενικός καθαρισμός στο Κοιμητήριο - Οστεοφυλάκι, και κυρίως "γενικό συμμάζεμα" στην σχεδόν κατεστραμένη παιδικη χαρα Καβροχωριου.
Ο ίδιος επισημαίνει:
"Και συνεχιζουμε με βάψιμο περιμετρικά τα καγκελα του Νηπιαγωγείου. Μαζί με Τεχν.-Οικον.-Υπηρεσια Καθαριότητας ότι μπορούμε καλύτερο για τους δημότες μας.
Ειδικά την παιδική χαρά παράκληση να την σεβαστούμε..."