Περιμέναμε με ενδιαφέρον είναι αλήθεια να ακούσουμε εκείνες τις φωνές που ίσως να είχαν διαφορετική άποψη μεσα στην δημοτική πλειοψηφία από εκείνη του δημάρχου για το προσφυγικό θέμα. Λέμε δηλαδή εκείνους τους νεοδημοκράτες που είτε φαίνεται να κινούνται στη σφαίρα επιρροής πολιτικών προσώπων, είτε διαπνέονται από τις κομματικές ανακοινώσεις της τοπικής ΝΟΔΕ που έχουν επιλέξει τη σκληρή γραμμή για το προσφυγικό. Εις μάτην!
Μάταια περιμέναμε, καθώς προτίμησαν να μην έλθουν, όπως έγινε με τις περιπτώσεις των κκ. Χαιρέτη και Σαλούστρου, είτε επέλεξαν να μείνουν για λίγο όπως έγινε στην περίπτωση της Αθηνάς Σπανάκη, που εμφανώς εκνευρισμένη από όσα ομόθυμα άκουγε προτίμησε λίγο μετά την έναρξη της κουβέντας να φύγει!